Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First XI 10 10 Feb 18
17 Feb 18
Forest Hill
5/227(cc)  
def Blackburn
10/162(cc)  
Forest Hill Reserve 
Second XI 10 10 Feb 18
17 Feb 18
Blackburn
207 TW Audley 42 JD Cran 41 A Cameron 28 D Morley 26  
def by Forest Hill
8/211(dec) R Morris 89 A Matthews 35 JO Van Zuyden 35  JD Cran 4/62 J Hamilton 2/27
Morton Park-East (No. 1 Oval) 
Sixth XI 18 17 Feb 18 Eley Park
v Forest Hill
Eley Park 
Fourth XI 10 10 Feb 18
17 Feb 18
Bulleen Templestowe
v Forest Hill
6/257(cc) D Hall 77 MG Stillman 62 L Stelling 48 ID Wood 42*  N Paolucci 3/47
Timber Ridge Reserve 
Third XI 10 10 Feb 18
17 Feb 18
Forest Hill
2/195(dec) TR Behm 128 N Thornbury 39*  
v Blackburn South
73  M Nairn 8/24 R O'Shannassy 2/15
and 1/15  
Terrara Park - No. 2 Oval (Middle) 
Fifth XI 10 10 Feb 18
17 Feb 18
Forest Hill
5/72  C Wright 2/4
v Heatherdale
2/137 S Almy 88* T Gough 38  
Trinity Grammar School-Hughes 2 
VCV Over 50's 2017/18 C Grade Legends SF 11 Feb 18
18 Feb 18
Yarra Valley
71  H Worthington 3/4 B Beaton 2/14 G Dolphin 2/16
def by Forest Hill
3/73 T Tippet 32*  D Chaproniere 2/20
Yarra Junction Reserve 
B Division - Veterans SF 11 Feb 18
18 Feb 18
Blackburn
126 S Nelson 27 M Lombardi 25  D Kann 3/2 LC Fisher 3/5
def by Forest Hill
9/149(cc) LC Fisher 40* T Kitchen 39  N Menz 3/23 P GILL 2/22
Morton Park-East (No. 1 Oval) 
Under 14 Sat B Grade 10 10 Feb 18
17 Feb 18
Heatherdale
8/150(cc)  A Panjikar 3/11 (inc hat-trick)
def by Forest Hill
6/342 L Manchee 52 SD Alberico 48* A Panjikar 41* J Paton 33 B Fernandes 31*  
Heatherdale Reserve - West No. 2 Oval 
Fast 9's (Stage 2) Saturday 13 17 Feb 18 Manningham
v Forest Hill
Rieschiecks Res. No. 1 (iHomes Real Estate Park 
Under 18 - Friday Night 10 9 Feb 18
16 Feb 18
Forest Hill
157 RJ Masters 64 L Stelling 50  
def by Nunawading
6/244(cc) J Richardson 100* CC Clark 62*  B Beaton 2/14
Forest Hill Reserve 
Under 14 Fri B Grade (Blue) 10 9 Feb 18
16 Feb 18
Glen Waverley Hawks Gold
4/98  
v Forest Hill
5/63  
Lum Reserve No. 1 Oval - West 
Under 16 - Friday Night 10 9 Feb 18
16 Feb 18
Doncaster
8/158(cc) R Grover 63*  
def by Forest Hill
5/179  
Doncaster Recreation Reserve 
Under 12 B Friday Grade (Blue) 10 9 Feb 18
16 Feb 18
Forest Hill
9/187(cc) H Baker 44* L Fanartzis 44  T Storan 3/25 HK Mendu 2/11
v Glen Waverley Hawks
121 D Dineshkumar 35*  H Baker 4/5 A Fanartzis 2/10
Terrara Park - No. 2 Oval (Middle) 
IEGC Stage 2 Spirit 12 14 Feb 18 Nunawading
5/84(cc)  H Gupta 4/7
def Forest Hill/Mitcham
3/50(cc)  H Piduguralla 2/5
Mahoneys Reserve No.2 Oval (South Middle) 
Twenty20 Kookaburra Shield GF 12 Feb 18 Heatherdale
6/141(cc) L Grierson 54 A Walter 44  A Taun-Henderson 4/25
def by Forest Hill
4/144 A Taun-Henderson 48 J Taun-Henderson 31 S Shanmuganathan 28*  M Chathuranga 3/39
Heatherdale Reserve - East No.1 Oval 
Twenty20 Topline Shield SF 30 Jan 18 East Box Hill
8/148(cc) J Clydsdale 35 V Vasan 32  M Ward 4/15 JO Van Zuyden 3/27
def Forest Hill
6/119(cc) A Matthews 34 L Wilson 34  V Vasan 2/17 N McDonald 2/18
Whitehorse Reserve (Howard Wilson Oval) 

Events

Facebook